Výsledky úterního čtvrtfinále na Australian Open

Coco Vandewegheová

Federer bez větších potíží přešel přez Zvereva a zahraje si tak o finále s Wawrinkou. Vandewegheová smetla Muguruzaovou a čeká jí americké derby proti Venus Williamsové.

„Myslím, že tu odehrál skvělý turnaj. Je příjemné vidět hráče jako je on, kteří se vrátí po zranění a dokáží udělat tak dobré výsledky,“ řekl Federer na adresu Zvereva, který se léčil s chronickým zraněním zad a kolen. „Pro mě bylo složité hrát proti soupeři, který chodí tak často na síť. Není to snadné, ale je to zajímavý způsob hry. Vždy rád hraju s tenisty, kteří mají takový styl. Na kurtu se tomu umím přizpůsobit a vím, že se musím držet své hry,“ dodal Federer.

V následujícím zápase se utká Federer s Wawrinkou. „Stan je velmi silný soupeř, na grandslamech dosáhl už řady úspěchů. Jsem rád, že si tady i on zahraje v semifinále. Ale dál už by dojít nemusel,“ zavtipkoval Federer na účet Wawrinky.

Úterní výsledky mužů (24. 01. 2017)
• Dvouhra – čtvrtfinále •
Wawrinka (4-Švýc.) – Tsonga (12-Fr.) 7-6(2) 6-4 6-3
Federer (17-Švýc.) – M. Zverev (Něm.) 6-1 7-5 6-2

 

Úterní výsledky žen (24. 1. 2017)
Dvouhra – čtvrtfinále
Vandewegheová (USA) – Muguruzaová (7-Šp.) 6-4 6-0
V. Williamsová (13-USA) – Pavljučenkovová (24-Rus.) 6-4 7-6(3)

„Na kurtu jsem se necítila moc dobře, byla jsem hodně nervózní. Snažila jsem se hrát co nejlépe. V prvním setu se mi dlouho nedařilo soupeřku zlomit, ale nakonec se mi to povedlo. A pak už jsem jela jak vlak, který nelze zastavit,“ komentovala své utkání Vandewegheová.

V semifinále ji pak čeká Venus Williamsová. „Venus jsem sledovala jako malá a bude mi ctí si s tak skvělou šampionkou zahrát. Jako malá jsem hrozně chtěla její podpis, ale nedostala jsem se k ní přes další fanoušky. Byly jsme spolu i v americkém fedcupovém týmu, trochu se známe,“ řekla o své nadcházející soupeřce.