Tým před MS doplní šest hráčů ze zámoří, proti Norsku začne v brance Francouz

Pavel Francouz, IIHF

Český tým pro letošní hokejové MS ve Francii a Německu se pomalu rýsuje. Trenér Českého národního týmu Josef Jandač může počítat také s šesti novými tvářemi, ze Severní Ameriky by se k celku měli připojit letci z Philadelphie Voráček s Gudasem, mladý talent z New Jersey Zacha, obránce Floridy Kindl, brankář Detroitu Petr Mrázek a také nadějný obránce patřící Winnipegu, hrající na jeho farmě v nižší AHL, sparťanský odchovanec Jan Košťálek. Všichni tito hokejisté ze zámoří potvrdili příjezd. Mezi prvními by se měli hlásit u týmu Košťálek se Zachou a Kindlem, naopak jako poslední dorazí hvězdy Flyers Voráček s Gudasem, které reprezentační trenér nemusí zkoušet a tak dostanou více volna.

První přípravná utkání startují již tuto středu a čtvrtek v Chomutově. Jako první se před cestou na MS českému týmu postaví Norové, kteří mají ve svém kádru zkušené hokejisty z finské a švédské nejvyšší soutěže a tak již dávno platí, že to není odevzdaný soupeř, který se porazí sám. Sestavu na prvního soupeře má Josef Jandač již promyšlenou. V brance začne v prvním utkání Francouz, do druhého nastoupí Furch. V obou případech jim bude krýt záda plzeňský brankář Machovský. Obrané dvojice nastoupí všechny. Z útočníků by měli dostat volno Roman Červenka, Jiří Sekáč a Robert Kousal, volno pak dostane ještě jeden celý útok.

K národnímu týmu by se nově měli připojit také hráči, kteří vypadli v semifinále play off hokejové extraligy. Z Chomutovského kádru oslovil Jandač Kämpfa, Ruttu a Vondrku, z Mountfieldu by se k týmu měl připojit Richard Jarůšek.