Tomáš Plekanec posílí českou hokejovou reprezentaci na MS

Tomáš Plekanec na MS v hokeji

Tomáš Plekanec posílí českou hokejovou reprezentaci na MS v Paříži a Německu. Informaci dnes na tiskové konferenci potvrdil trenér národního týmu Josef Jandač. K týmu se připojí 3. května v Paříži. Naopak vyloučil, že by tým doplnil Martin Hanzal, jenž vypadl s Minnestou v play off NHL. Otazník visí nad oběma útočníky Bostonu Davidem Krejčím a Davidem Pastrňákem. Krejčí se ve čtvrtém utkání série zranil a záleží tak hlavně zda projde zdravotní prohlídkou, u Pastrňáka je to složitější, je pobitý po play off, navíc jej čeká po skvělé sezoně podepisování lukrativního dlouholetého kontraktu v NHL. Oba hráči si podle informací budou ještě s GM Martinem Ručinským volat koncem týdne, kdy by se mělo rozhodnout.

Josef Jandač oznámí finální nominaci na MS po posledním utkání EHT s Ruskem. Již dnes vyřadil z kádru několik hokejistů. Na Českých hokejových hrách Carlson Hockey Games se nepředstaví obránci Adam Polášek, Jan Košťálek a David Musil. Útočníci Radan Lenc, Dominik Kubalík a Robert Kousal. Do zápasů nakonec nezasáhne ani „Pirát“ Vondrka, nad nímž trenéři uvažovali jako s alternativou pro případ, že by nepřijeli zkušení hráči z NHL.

Nominace České reprezentace na domácí turnaj Carlson Hockey Games:

Brankáři:

Petr Mrázek (Detroit, NHL), Dominik Furch (Omsk, KHL), Pavel Francouz (Čeljabinsk, KHL).

Obránci:

Radko Gudas (Philadelhia, NHL), Michal Kempný (Chicago, NHL), Jakub Kindl (Florida, NHL), Jan Kolář (Chabarovsk, KHL), Jakub Jeřábek (Podolsk, KHL), Tomáš Kundrátek (Slovan Bratislava, KHL), Michal Jordán (Kazaň, KHL), Radim Šimek (Bílí Tygři Liberec), Jakub Krejčík (HC Kometa Brno), David Sklenička (HC Škoda Plzeň), Milan Doudera (HC Oceláři Třinec), Libor Šulák (Orli Znojmo), Jan Rutta (Chomutov).

Útočníci:

Jakub Voráček (Philadelphia, NHL), Jan Kovář, Tomáš Filippi (oba Magnitogorsk, KHL), Tomáš Zohorna