Příprava před MS se blíží, trenér Jandač nominoval první hráče

Česká reprezentace začne přípravu na MS srazem, který se uskuteční od 21. do 24. března. Trenér českého národního týmu Josef Jandač do první nominace před MS zařadil hned tři nováčky, kteří zatím v seniorské reprezentaci nemají odehráno žádné utkání. Jedná se o brankáře Vítkovic Patrika Bartošáka, obránce znojemských orlů Libora Šuláka a útočníka Mladé Boleslavi Pavla Musila. Další sraz národního týmu je naplánován na 28. až 31. března a poté 4. až 7. dubna. V následujícím týdnu, si reprezentanti vyzkouší led v ostrém zápase, v Chomutově se postaví Norsku v rámci Euro Hockey Challenge, poté se národní mužstvo čekají dva duely na německé půdě a přípravu před MS uzavře domácí turnaj Carlson Hockey Games, který se bude hrát v Českých Budějovicích v rámci Euro Hockey Tour.

Program: 12. dubna 2017 od 17:00 hodin v Chomutově proti Norsku, o den později ve stejném čase opět proti Norskému národnímu týmu. 22. dubna v Norimberku proti Německu, o den později v Mannheimu proti stejnému soupeři. 27. dubna v rámci EHT v Českých Budějovicích proti Finsku, 29. dubna proti Švédsku a 30. dubna proti Rusku. Mistrovství světa začne pro Českou reprezentaci 5. května v Paříži večerním utkáním proti Kanadě, které uskuteční od 20:15 hodin. Následující den se Česká hokejová reprezentace postaví od 16:15 hodin proti Bělorusku.

Nominace na přípravný kemp v Praze:
Brankáři:
Pavel Bartošák (HC Vítkovice Ridera), Pavel Francouz (Traktor Čeljabinsk, KHL)
Obránci: Jakub Jeřábek (Vityaz Podolsk, KHL), Lukáš Klok (HC Vítkovice Ridera), Jan Kolář (Amur Chabarovsk, KHL), Tomáš Kundrátek (HC Slovan Bratislava, KHL), Adam Polášek (Sibir Novosibirsk, KHL), Libor Šulák (HC Orli Znojmo, EBEL)
Útočníci: Petr Holík (PSG Zlín), Roman Horák (Vityaz Podolsk, KHL), Tomáš Hyka, Radan Lenc, Pavel Musil (všichni BK Mladá Boleslav), Lukáš Radil (Spartak Moskva, KHL), Robert Říčka (PSG Zlín), Tomáš Zohorna (Amur Chabarovsk, KHL)

Zbývá 50 dní do startu Mistrovství světa v ledním hokeji, podívejte se na další oficiální video-upoutávku: