Maskoty MS v hokeji 2017 dva nejznámější galové

MS v hokeji 2017

Zástupci Německé a Francouzské hokejové federace a organizačního výboru Mistrovství světa v ledním hokeji 2017 vybrali pro letošní ročník velmi oblíbené postavičky do role oficiálních maskotů známé po celém světě z filmů či komiksů. Nejsou jimi nikdo jiný, než galové Asterix a Obelix.

„Kanaďané nás válcují!“, „Pomóc, Rusové přicházejí!“, „Útočí na nás Vikingové!“, „Finové nemají slitování!“, „Ach ne, zase ti Češi!“, ozývá se z různých míst Evropy, než se objeví silák Obelix a jeho nerozlučný kamarád Asterix. V oficiální video-prezentaci tak nebrání, jako ve většině příběhů, vesnici v severozápadní Gálii před Římským vojskem, nýbrž pomáhají v boji proti hokejovým velmocím.

Asterix i Obelix jsou na Mistrovství světa v ledním hokeji vybaveni retro bruslemi, hokejkou a šálou, na které je vyšité logo organizátora turnaje.

Příběhy dvou galských hrdinů, Asterixe a Obelixe, které napsal René Goscinny a obrazově zvěčnil Albert Uderzo, se staly nejúspěšnější komiksovou sérií na světě. První publikace se datuje již v roce 1959. Do současnosti již bylo vydáno na 36 komiksových zpracování, které byly přeloženy do více než 111 jazyků a dialektů, mimojiné i do místního dialektu v Kolíně nad Rýnem, Kölschtiny. Celý výčet si můžete prohlédnout na wikipedii.

V minulém ročníku MS v hokeji byl za maskota pes Lejka, v předminulém ročníku, který se odehrával v ČR, pak králící Bob a Bobek.

zdroj:  oficiální vyjádření organizátora MS v ledním hokeji 2017, IIHF