Na Kanadu s Mrázkem v brance, dnes startuje 81. MS v ledním hokeji

zahajeni MS v hokeji, Mrazek

Dnes startuje jednaosmdesáté mistrovství světa v ledním hokeji. První den nás ve Francii i Německu čekají hodně pikantní a zajímavé zápasy. Od čtvrt na pět hodin odpoledne se k prvnímu buly sehnou hokejisté Finska a Běloruska, ve druhé skupině pak souboj favoritů na celkové prvenství Švédska a Ruska. Od čtvrt na devět večer do hry vstoupí také Česká reprezentace proti neoblíbené Kanadě, kterou náš výběr nedokázal porazit dlouhých sedm let. Ve druhém večerním utkání nastoupí domácí Německo proti Spojeným Státům Americkým.

Českou reprezentaci povede proti Kanadě jako kapitán Jakub Voráček, proti němu se představí v kapitánské roli jeho týmový kolega Claude Giroux. Philadelphie bude mít v tomto utkání velké zastoupení, na české straně nastupuje v dresu Flyers, také Radko Gudas, na protější straně to jsou také Couturier, Konecny, Schenn a Simmonds. V brance České reprezentace se představí Petr Mrázek. Na soupisku se zatím nevešli obránci Jan Kolář a Libor Šulák. Do útoku se zatím nedostali Jakub Lev, Dominik Kubalík a také Tomáš Hyka.

Sestava ČR proti Kanadě:
Mrázek – Gudas, Šimek – Kempný, Kundrátek – Krejčík, Jeřábek – Rutta – Radil, Kovář, Voráček © – Pastrňák, Plekanec, Červenka – Řepík, Vrána, Birner – Horák, Hanzl, Zohorna