Jandač povolal do přípravy další hráče

Josef Jandač

Josef Jandač povolal do přípravy před MS další hráče. Ze Sparty Praha se k týmu připojí Michal Řepík, trenér národního týmu ukázal také na Petra Vránu, u něj není situace zcela jistá, reprezentační útočník má určité zdravotní problémy a realizační tým bude čekat, jak vyšetření dopadnou. Podobná situace je také u útočníka ruského Omsku Vladimíra Sobotky, u kterého bude Jandač také v očekávání, jaký bude jeho zdravotní stav. Z Omsku byl povolán také brankář Dominik Furch, který téměř celou sezonu pravidelně nastupoval v brance národního týmu na turnajích EHT.

Poslední oznámenou posilou je Lukáš Kašpar, jehož Dynamo Moskva vypadlo v semifinále konference s favorizovaným Petrohradem. Velké otazníky se vznáší nad hráči ze zámořských soutěží NHL a AHL. Podle trenéra bude nakonec rozhodovat výstupní lékařská prohlídka a také končící hráčské smlouvy. Jandač však připustil, že s hráči ze zámoří je v kontaktu a jednoznačné ne, neslyšel ani od jednoho hokejisty, na konkrétní jména je však podle hlavního kouče ještě hodně brzy. K týmu se zatím nepřipojil obránce Tomáš Kundrátek, který je s těhotnou manželkou v Kanadě, kde očekávají narození svého potomka.

Realizační tým bude nadále reprezentační mužstvo rozšiřovat, tým okolo trenéra Jandače chce mít pohromadě asi zhruba pětadvacet hráčů, což znamená, že jak se tým bude rozšiřovat, někteří hokejisté budou tým také opouštět. Adepti na národní dres vzejdou zejména z vyřazených týmů Extraligy a také Evropských soutěží.