Jandač může nově počítat s Červenkou, Kousalem i Sekáčem

Roman Červenka na MS v hokeji

K České hokejové reprezentaci se nově připojí útočníci Roman Červenka s Michalem Birnerem, Jiří Sekáč a také Robert Kousal. K týmu se navíc už připojí Tomáš Kundrátek, jenž se vrátil z Kanady, kde se dočkal narození již druhého syna Jaggera Tomase. Při malém počtu obránců Jandač nevylučuje jeho nasazení již do dvojzápasu s Norskem, které se uskuteční v Chomutově.

Z trojice brankářů, které má Josef Jandač k dispozici, si zápasy rovným dílem rozdělí Dominik Furch a Pavel Francouz. Matěj Machovský tak do hry zřejmě nezasáhne. Otazník pořád visí nad Vladimírem Sobotkou, podle reprezentačního trenéra by se o jeho působení u národního týmu mělo rozhodnout do konce tohoto týdne.

Nově představení hokejisté ještě zřejmě nezasáhnou do přípravných zápasů v Chomutově, kde se proti České reprezentaci představí hokejisté Norska. Zápasy jsou na programu 12. a 13. dubna.

Aktuální kádr České hokejové reprezentace v přípravě na MS ve Francii a Německu:

Brankáři: Dominik Furch (Avangard Omsk, KHL), Pavel Francouz (Traktor Čeljabinsk, KHL), Matěj Machovský (HC Škoda Plzeň).

Obránci: Jan Kolář (Amur Chabarovsk, KHL), Adam Polášek (Sibir Novosibirsk, KHL), Jakub Jeřábek (Vityaz Podolsk, KHL), Tomáš Kundrátek (Slovan Bratislava, KHL), David Sklenička (HC Škoda Plzeň), Milan Doudera (HC Oceláři Třinec), Lukáš Klok (HC VÍTKOVICE RIDERA), Libor Šulák (Orli Znojmo).

Útočníci: Tomáš Zohorna (Amur Chabarovsk, KHL), Lukáš Radil (Spartak Moskva, KHL), Roman Horák (Vityaz Podolsk, KHL), Lukáš Kašpar (Dynamo Moskva, KHL), Jiří Sekáč ( Ak Bars Kazaň, KHL), Roman Červenka, Michal Birner (oba Fribourg, Švýcarsko), Robert Kousal (Davos, Švýcarsko), Michal Řepík, Petr Vrána (oba HC Sparta Praha), Robin Hanzl (HC VERVA Litvínov), Jakub Lev, Dominik Kubalík (oba HC Škoda Plzeň), Robert Říčka, Petr Holík (oba PSG Zlín), Tomáš Hyka, Pavel Musil, Radan Lenc (všichni BK Mladá Boleslav)