Druhé utkání České reprezentace se změnami v týmu

Pavel Francouz, MS v hokeji 2017

Čeští reprezentanti budou ve svém druhém vystoupení na MS bojovat dnes od 16:15 hodin v Paříži proti výběru Běloruska. Oba celky své úvodní zápasy prohrály včerejším premiérovým utkáním. I dnes zápas můžete sledovat živě na ČT Sport, a to včetně online přenosu. Ve stejném čase se bude odehrávat v Kolíně nad Rýnem zápas mezi Slovenskem a Itálií.

„Musíme rychle načerpat síly a připravit se na další zápas. Jde to rychle za sebou, ale o tom turnaj je. Oba týmy jsou na tom prakticky stejně,“ řekl Jandač novinářům po duelu s Kanadou. „Čeká nás trochu jiný styl hry, jiný styl hokeje a samozřejmě ne tak zvučný tým, jako je Kanada. Proti Finsku hráli Bělorusové hodně urputnou defenzivu. Pevně věřím, že nabereme body,“ dodal Jandač.

Sestava Běloruska: Lalande (M. Karnauchov) – Lisovec, Korobov, Šinkevič, Chenkel, Jevenko, Graborenko, Děnisov (A) – A. Kosticyn, S. Kosticyn, Kovyršin – Stas (C), Linglet, Pavlovič (A) – Kulakov, Drozd, Děmkov – Stefanovič, Šarangovič, A. Volkov – Kogalev.

Sestava Česka: Francouz (Mrázek) – Gudas, R. Šimek, Kempný, Rutta, Jeřábek, J. Krejčík, Kundrátek – Jan Kovář (A), Radil, Voráček (C) – Červenka, Plekanec (A), Pastrňák – Birner, P. Vrána, Řepík – Horák, Hyka, R. Hanzl – T. Zohorna.

Rozhodčí: Brett Iverson (CAN), Mark Lemelin (AUT) – Rene Jensen (DEN), Lukas Kohlmuller