Dnes proti Finsku s první lajnou složenou z hráčů NHL

Finsko vs. ČR, MS hokej 2017

Dnes večer nastoupí česká hokejová reprezentace s Petrem Mrázkem v bráně a prvním útokem složeným z hráčů NHL ke svému třetímu zápasu na Mistrovství světa.
Tentokrát se od čtvrt na devět utkáme s Finskem. Finsko má, stejně jako ČR, balanci jednoho vyhraného a jednoho prohraného zápasu.

Elitní útočnou formaci bude tvořit David Pastrňák, Tomáš Plekanec a Jakub Voráček. V tomto složení už Češi dohrávali třetí třetinu sobotního souboje s Běloruskem, kdy Voráček nahradil na levém křídle Romana Červenku. Ten se přesunul do druhé řady k Lukáši Radilovi s Janem Kovářem.

„Chceme to prohodit a oživit. Druhá lajna se nám zdála taková nemastná neslaná, tak jsme zareagovali. Uvidíme, jestli to proti Finům bude mít stejný efekt, jako na konci zápasu s Běloruskem,“ doufá Václav Prospal, asistent reprezentačního trenéra.

Sestava české reprezentace pro zápas s Finskem:
Mrázek – Gudas, Šimek, Kundrátek, Kempný, Rutta, Jeřábek, Krejčík – Pastrňák, Plekanec, Voráček – Radil, Jan Kovář, Červenka – Řepík, Vrána, Birner – Horák, R. Hanzl, T. Zohorna – Hyka

„První dvě třetiny byli Francouzi dokonce lepší, Finům toho moc nedovolili. Líbilo se mi jejich nasazení a nadšení, dohrávali každý souboj,“ neuniklo Prospalovi při sledování domácího výběru proti Finům.

„Jenže jsem přesvědčený, že finský tým tak slabý není a dneska budou určitě hladoví. Budou se proti nám chtít za porážku s Francií rehabilitovat a ukázat daleko větší vůli. Taková nakládačka je může akorát vyhecovat k lepšímu výkonu,“ uvědomuje si Prospal.

„Nemůžeme jenom bezhlavě útočit, Finové se dobře vrací. Vždycky mají všech pět hráčů vzadu, nemůžeme na ně jít a zapomenout na obranu. Musíme být připraveni na prvních deset minut a vstoupit do zápasu s pokorou,“ apeluje Prospal.

Výběr nejlepších momentů z posledního utkání ČR:

Utkání Finsko – ČR můžete sledovat taktéž online skrze přehrávač ČT sport zde.